6 odpovědí na “Novinky u přídatných látek”

Komentáře

Číst níže nebo přidat komentář...

 1. Renáta Koláčková

  Dobrý den,
  zajímalo by mne Vaše hodnocení Erythritolu (E 968), mám Vaši knihu Tajemství výrobců potravin, ale 1. vydání, tam ještě tato látka není.
  S pozdravem
  Koláčková

 2. Hodnocení Erythritolu (E 968) je za 3, je uvedeno ve 4 vydání knihy Tajemství výrobců potravin.

 3. Svetlana

  Dobrý den, co poviete na takého zloženie detoxikačného prípravku Bylinný nápoj s aloe (koncentrát): koncentrát z celých listů aloe vera (6g), cukr, voda, kyselina citronová (regulátor kyselosti), sušená citronová šťáva (aroma), výtažek listů vojtešky, (0,015 g,
  výtažek z listu heřmánku (0,015g, sorban draselný (konzervant) benzoan sodný (konzervant údajne vyrobený zo škorice), kyselina askorbová (antioxidant).

 4. omlouvám se za pozdní odpověď, taprve nyní jsem si všiml Vašeho dotazu.
  Co se týká daného přípravku, tak osobně bych ho neužíval. Nelíbí se mi hlavně benzoan, neboť moc nevěřím tomu, že by jí skutečně vyráběli za skořice.
  Kromě toho aloe si pěstuji vlastní a heřmánek mám raději jako čaj.

 5. Eva

  Na osteoporozu užívám francouzký lék Protelos,který obsahuje jako pomocnou látku aspartam,jak je možné že takové nezdravé sladidlo se používá v lécích.Vysadit ho nemohu,protože mi jako jediný z léků pomáhá.Pěstuji také aloe,ale nevím jak se zpracovává.

  Děkuji za odpověď.

 6. Také nechápu, proč ho tam přidávají. Jinak to není pomocná látka ale umělé sladidlo. Možná chtějí aby to lidem více chutnalo a tudíž očekávají, že se pak jejich výrobek bude více prodávat. Osobně bych ho ale neužíval, ani kdybych měl osteoporózu. Proti ní mohou pomoci mnohé přirozené prostředky.

Přidat komentář...